Kurumsal Giriş Bireysel Giriş
globe

Türkiye

Tüm Türkiyede

clock

7 gün 24 saat

Hizmetinizdeyiz

Hayat Poliçesi, Ferdi Kaza Sigortası ve Tedavi Giderleri

 • Anasayfa
 • Hayat Poliçesi, Ferdi Kaza Sigortası ve Tedavi Giderleri

Hayat Sigortası Nedir?

Hayat Sigortası, hayatın getireceği beklenmedik durumlara karşı kendinizin ve sevdiklerinizin yaşam standardını korumanızı sağlayan bir güvencedir.

Hayat Sigortası’nda, poliçeniz süresince vefat, maluliyet, tehlikeli hastalık veya işsizlik gibi durumlar yaşamanız halinde; size veya belirtmiş olduğunuz lehtar ya da kanuni varislerinize poliçede belirtilen teminat tutarında bir ödeme yapılır.

Hayat sigortaları, öncelikle ana teminat olan vefat teminatını içermektedir. Hayat Sigortalarında vefat teminatı; sigortalının başına istenmeyen bir olay gelmesi sonucu vefat etmesi durumunda devreye girerek sigortalının önceden belirtmiş olduğu lehtar ya da kanuni varislerine sigorta poliçesinde belirtilen teminatları ödenmesidir.

Hayat Sigortalarında, ana teminat olan vefatın yanında, aşağıdaki ek teminatları içeren ürün opsiyonları da bulunur.

 • Kazaen vefat teminatı
 • Kaza/hastalık sonucu maluliyet teminatı
 • Kaza sonucu tedavi masrafları teminatı
 • Tehlikeli hastalıklar teminatı
 • Dönüşümlü İşsizlik teminatı
  • Bordrolu çalışanlar için; İstemdışı İşsizlik Teminatı,
  • Profesyonel meslek sahibi herkes için; Geçici İş Göremezlik Teminatı (Kaza veya Hastalık Sonucu),
  • Ev hanımları, öğrenciler vb. için; Gündelik Hastane Tazminatı Teminatı (Kaza veya Hastalık Sonucu).

Hayat Sigortası Tazminatı Nedir?

Hayat Sigortası yaptırdıktan sonra bir maluliyet veya vefat durumlarında yahut teminatta bulunan diğer hallerde tazminat hakkınız doğmaktadır. Diğer tüm sigorta tazminatlarında olduğu gibi sigorta şirketleri tazminatlarınızı çeşitli nedenlerle reddedebilir veya tam olarak ödemeyebilir. Tüm bu durumlarda hakkınızı arayabilirsiniz. Ödemesi yapılmayan tutar için hukuki yollara başvurarak hakkınızı alabilirsiniz.

Hayat Sigortası Tazminatı hakkınız için bize ulaşarak tazminatlarınızı tam ve eksiksiz alabilmek için profesyonel destek alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Ne yazık ki sağlık sorunları hayatın bir gerçeği. Hastalık ya da kaza sonucu yaşanabilecek sağlık sorunlarının tedavisi için ise kendinizi güvence altına almanız oldukça önemli. Bu sayede dilediğiniz anlaşmalı özel hastanede, dilediğiniz doktora tedavi olabilirsiniz. Peki, kendinizi nasıl mı güvence altına alacaksınız? Elbette özel sağlık sigortaları sayesinde! Haydi şimdi, özel sağlık sigortası neleri kapsar, hangi avantajları sunar gibi soruların cevaplarını verelim.

Özel sağlık sigortası; kaza veya hastalık nedeniyle meydana gelen sağlık sorunlarının tedavisini, poliçenizde yer alan teminatlar ve limitler dâhilinde karşılayan sigorta türüdür. Bu doğrultuda özel sağlık sigortası poliçesi yaptırırken teminatlara göz atmayı ve ihtiyacınız olabileceğini düşündüğünüz teminatları poliçenize dâhil etmeyi unutmamalısınız. Özel sağlık sigortanızdan yararlandığınızda dilediğiniz doktoru seçebilir ve tedaviniz için ihtiyacınız olan hizmetleri ücretsiz ya da minimum ücret ödeyerek alabilirsiniz. Bu arada “Özel sağlık sigortası zorunlu mu?” sorusunun cevabını da vermekte fayda var. Özel sağlık sigortası zorunlu değildir, isteğe bağlıdır ve 18-65 yaş arası, gerekli şartları sağlayan herkes özel sağlık sigortası sahibi olabilir. 1 yıl süreyle yapılan sağlık sigortaları, yıl bitiminde kişinin durumuna göre yenilenebilir.

Özel Sağlık Sigortası Tazminatı Nasıl Alınır?

Özel Sağlık Sigortası yaptırdıktan sonra bir maluliyet veya vefat durumlarında yahut teminatta bulunan diğer hallerde tazminat hakkınız doğmaktadır. Diğer tüm sigorta tazminatlarında olduğu gibi sigorta şirketleri tazminatlarınızı çeşitli nedenlerle reddedebilir veya tam olarak ödemeyebilir. Tüm bu durumlarda hakkınızı arayabilirsiniz. Ödemesi yapılmayan tutar için hukuki yollara başvurarak hakkınızı alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Tazminatı hakkınız için bize ulaşarak tazminatlarınızı tam ve eksiksiz alabilmek için profesyonel destek alabilirsiniz.